HostelBookers donosi o ostatnich wzrostach cen hosteli w Rio de Janeiro

HostelBookersCeny zakwaterowania w Rio de Janeiro w lutym wzrosły 10-krotnie w porównaniu z ich standardową ceną – tak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez czołową firmę branży turystycznej, HostelBookers.

Przeprowadzone przez ekspertów dotyczące hosteli i kosztów zakwaterowania wykazało, że hostele, które wciąż posiadają wolne miejsca, będą pobierać opłaty wyższe średnio o 367% za akademiki i łóżka.

Jest to spowodowane wysokim popytem na zakwaterowanie w czasie zbliżającego się karnawału oraz wizerunkiem Rio jako głównego celu podróży. Niektóre hostele w Rio rozważają jeszcze większe podbicie cen po to, by jeszcze bardziej skorzystać z popularności tego wydarzenia wśród turystów.

Wzrosty cen w hostelach i tak są nieduże w porównaniu do kosztów zakwaterowania w hotelach. Rezerwacje hotelowe last minute sięgnęły ponad 377 £ za jedną noc.

Miliony turystów ruszą do Rio w okresie karnawału, aby obejrzeć spektakularne parady samby.

Pomimo wysokiego popytu, zakwaterowanie na okres karnawału w Rio jest wciąż dostępne w kilku hostelach HostelBookers.

Karnawał w Rio to największe i najsławniejsze święto karnawału. Jednak turyści z plecakami nie muszą jechać aż do Brazylii, aby poczuć klimat karnawału. Imprezy odbywają się wszędzie, od nowoorleańskiego karnawału – Mardi Gras – po Karnawał w Wenecji i Festiwal Głupców w Paryżu.

Atmosfera i rodzaj tych uroczystości w każdym z tych miejsc są unikalne, w czasie Mardi Gras w Nowym Orleanie, „Król” Marci Gras „rzuca” dublony – drobne monety ze swoim wizerunkiem – tłumowi czekających na to ludzi. W tym samym czasie traktory i udekorowane ciężarówki przejmują miasto w kolońskiej wersji tego festiwalu.

HostelBookers to jeden z liderów taniego zakwaterowania dla turystów z plecakami udających się do hostele w Nowym Orleanie i wielu innych popularnych kierunków festiwalowych.

Więcej informacji na temat imprez karnawałowych z całego świata oraz przystępnych cenowo ofert zakwaterowania można znaleźć na stronie HostelBookers.com

Źródło: Badanie HostelBookers dotyczące cen Karnawału w Rio w roku 2010

Be Sociable, Share!